Najdete nás na facebook

Brno změnilo způsob třídění plastů

Město Brno zavedlo od letošního roku jednodušší systém třídění odpadů. Lidé mohou do žlutých a klecových kontejnerů od léta vhazovat veškeré použité plastové obaly a nápojové kartony.

Brněnský magistrát a společnost SAKO Brno, která ve městě zajišťuje svoz a druhotné zpracování odpadů, k této změně přistoupili jak na základě podnětů veřejnosti, tak z důvodu nových poptávek po dalších druzích vytříděných plastů ze strany zpracovatelů v jihomoravském regionu.

 

Co přináší tato změna lidem v Brně? Nově je možné do žlutých a klecových nádob vhazovat veškeré plastové obaly. To znamená, že kromě pet láhví do těchto kontejnerů patří navíc igelitové tašky, sáčky a fólie, nebo třeba vymyté plastové kelímky od potravin a plastové nádoby od čisticích prostředků, pracích prášků a aviváží. Stejně jako doposud mohou lidé do žlutých nádob třídit také nápojové kartóny. Přesný výčet najdou lidé na žlutých a oranžových samolepkách přímo na kontejnerech.

 

Společnost SAKO Brno se na změny v třídění plastů připravovala již od začátku letošního roku. Ředitel společnosti SAKO Jiří Kratochvil k tomu dodává: „V létě proběhla rozsáhlá komunikační kampaň, která veřejnost informovala o změnách v třídění plastů. Nejpodrobnější informace o třídění odpadů a jeho využití v Brně najdou lidé například na našich internetových stránkách www.sako.cz nebo na letácích, které jsou od června k dispozici na všech pobočkách magistrátu a na úřadech brněnských místních částí."

 

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH