Najdete nás na facebook

Sloup - Děti na ZŠ si mohou odpočinout na pneumatikách

Sloup - Posedět si na nabarvených vyřazených pneumatikách či paletách. Rozsvítit si lustr z kelímků. Zkoušet si základy matematiky na počitadle z víček od zavařenin. Přečtený časopis uklidit do pořadače z PET lahví. Útulný relaxační koutek z odpadových materiálů vznikl přes prázdniny na chodbě základní školy ve Sloupě. Jeho autorkou je designérka Iva Machová z Vavřince. Koutek k odpočinku se nachází na chodbě u ředitelny a slouží dětem z prvního stupně. "Paní Machovou jsme požádali, aby nám do jednoho stylu sladila interiér školy. Zároveň se nám podařilo získat dotaci téměř šedesát tisíc korun z Jihomoravského kraje na projekty zaměřené na environmentální výchovu. Nový koutek tak neslouží jen k odpočinku, ale hlavně v něm děti vidí, jak se dají využít odpadové materiály," uvedl ředitel školy Pavel Dočekal. Děti se přesvědčína vlastní oči, že vyřazené věci nemusí končit jen v odpadkovém koši, ale také se v koutku dozví, jak správně třídit odpad, šetřit energiemi či zbytečně neplýtvat vodou.
Podle ředitele žáci o přestávkách v nových prostorách rádi tráví čas. Momentálně koutek využívá asi osmdesát dětí ze čtyř tříd. "V budoucnu chceme opět ve spolupráci s paní Machovou něco podobného pořídit i pro žáky z druhého stupně," řekl dále ředitel školy.
Iva Machová podobu koutku nejen vymyslela, ale s několika pomocníky přes prázdniny také vytvořila. "Naším hlavním cílem je naučit děti základním ekologickým návykům. Rádi bychom také vyhlásili školní soutěž o nejlepší nápad na praktické využití starých nebo použitých výrobků," napsala v projektu nazvaném Enviro designérka. V koutku je u každého výrobku štítek informující o tom, jak vznikl, kdo se na něm podílel, k čemu slouží a co s ním bude, až úplně doslouží.  

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH