Najdete nás na facebook

V Bělé přibyly další kontejnery

Bělá nad Svitavou - Na podzim tohoto roku přibylo v Bělé dalších dvanáct kontejnerů na tříděný odpad. Bělá nad Svitavou je obec s více než pěti sty obyvateli. Ajak se zdá i její obyvatelé si dobře uvědomují, jak prospěšné pro ekonomiku i životní prostředí je třídění odpadu
"Třídění plastů a skla je u nás využívané opravdu hojně. Lidé nás dokonce sami upozorňují, když jsou kontejnery plné, abychom je nechali vyvézt," pochvaloval si třídění v obci starosta Bělé nad Svitavou Jiří Jílek. 
Obec podle něj už několik let třídí plasty a sklo. Skleněný odpad až do letošního roku ovšem nebyl tříděný na čiré a barevné sklo. "Do letošního roku jsme totiž neměli kontejnery," řekl starosta Jiří Jílek. To se ovšem mění. Díky spolupráci s autorizovanou obalovou společností získala Bělá nad Svitavou letos na podzim dalších dvanáct kontejnerů. Pět z nich je určeno přímo na čiré sklo, pět na plasty a dva na papír. 
Jak ovlivní nové kontejnery třídění v obci, neumí starosta odhadnout, ale předpokládá, že zájem o tento způsob nakládání s odpady bude pokračovat. "Zatím to jde celkem bez problémů, za což jsem rád. Samozřejmě nevím, jak to bude s kontejnery na papír, to nedokážu úplně odhadnout. Stejně tak je otázkou, jak rychle se lidé naučí třídit zvlášť barevné a čiré sklo," poznamenal Jiří Jílek. 
Milan Křehlík, regionální manažer autorizované obalové společnosti, oceňuje kromě pozitivního přístupu k třídění i kvalitní spolupráci s vedením obce. "Počet kontejnerů v Bělé nad Svitavou se letos zásadním způsobem zvýšil. Jsem přesvědčený, že objem odpadu, který obyvatelé této krásné obce správně vytřídí, bude růst také," konstatoval Milan Křehlík. 

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH