Najdete nás na facebook

V Brně v minulém roce přibyly dvě stovky barevných kontejnerů

Rada města Brna v uplynulých dnech odsouhlasila pravidla pro poskytování příspěvků brněnským městským částem na vybudování stálých stanovišť pro kontejnery na tříděný odpad.

Ještě letos bude možné proplatit městským částem až 2,5 milionu korun na realizované projekty. Cílem je napravit současný neuspokojivý stav, kdy nádoby na recyklovaný odpad často stojí volně na chodnících a veřejných prostranstvích.

"V uplynulém roce přibylo ve veřejném prostoru přes 200 nových kontejnerů na tříděný odpad. Chceme proto, aby jednotlivá stanoviště byla řešena funkčně a esteticky. I to přispívá k vyšší ochotě lidí třídit odpad. Za loňský rok se jeho množství zvýšilo o dalších 600 tun, což představuje zhruba 3,5 % nárůst. Všech, kteří poctivě třídí, si velice vážíme, protože se chovají zodpovědně k životnímu prostředí i svému městu," řekl náměstek primátora Martin Ander, který má odpadové hospodářství v gesci.

Městské části nově obdrží příspěvek na úhradu nákladů spojených s pořízením projektové dokumentace i výstavbou či opravou stanovišť pro kontejnery na tříděný odpad. Příspěvek se bude vyplácet na základě zrealizovaných a dokončených projektů.

 

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH