Najdete nás na facebook

V Hovoranech rozšiřují třídění odpadů

V Hovoranech se chystá rozšíření třídění odpadů. Podle schváleného návrhu rady najdou své uplatnění v obci čtyři kontejnery na kov. Do těch mohou lidé dávat železný šrot, hliníkové předměty, barevné kovy, plechovky nebo také hrnce.

 

 

 Obec podle místostarosty Františka Kučery nyní jedná s firmou, která bude nové sběrné boxy dodávat a následně odpad svážet. Kromě kontejnerů na lehký kov má přislíbený i lis na papír, ze kterého bude možno papír zpracovat do menších kostek. "Zatím nemáme zcela jasno v tom, zda je budeme mít v pronájmu, nebo zdarma," upozornil místostarosta.

Hlavním důvodem, proč obec uvažuje o instalaci kontejnerů na kov, je naučit obyvatele třídit odpad. "Jelikož jsme dostali nabídku, řekli jsme si, že to vyzkoušíme a uvidíme, zda se mezi lidmi ujmou," řekl Kučera. Hovoranští mají nyní deset sběrných míst na tříděný odpad.

Momentálně řeší, kde nové boxy umístí. "Do sběrného dvora je dávat nebudeme, protože tam máme kontejnery na železo," uvedl Kučera. kdy začnou v Hovoranech třídit i kovový odpad, zatím netuší. "Jakmile najdeme vhodné prostory a domluvíme se na podmínkách s dodavateli, můžeme nádoby instalovat," uzavřel Kučera.

Zdroj: Slovácko Hodonínský deník

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH