Najdete nás na facebook

Znojmo hledá maskota třídění odpadu

Do aktivit zaměřených na odpadové hospodářství se ve Znojmě může zapojit široká veřejnost. Školáci mají nyní možnost vymyslet maskota projektu. 

Město Znojmo totiž vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma Znojmo třídí odpady - hledá se maskot. "Každý správný projekt, jako ten náš, který se zaměřuje na odpadové hospodářství, potřebuje svého maskota. Děti mají velkou fantazii, proto jsme je do hledání našeho maskota zapojili. Už se těšíme na návrhy," říká Denisa Krátká, vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče ze znojemského městského úřadu.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích. První kategorie je určená třídním kolektivům mateřských škol. Jejich úkolem bude vytvořit libovolný výrobek s využitím odpadových materiálů. Ostatní kategorie jsou určené žákům základních a středních škol a žákům základní umělecké školy. Ti mají za úkol vymyslet a nakreslit odpadového maskota (postavičku, zvíře, rostlinu), který by vtipným způsobem informovat děti a dospělé o důležitých tématech odpadového hospodářství. Vítězný návrh bude dále graficky zpracován a použit v informační kampani města. 

Výkresy se mohou posílat až do 31. října. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 17. listopadu v rámci Dne otevřených dveří radnice. Absolutní vítěz získá Cenu starosty - úhradu poplatku na odpady pro rok 2015 pro sebe a svoji rodinu (rodiče, sourozence). Z vybraných děl bude následně uspořádaná výstava v prostorách městského úřadu.  

Copyright © 2019 EKO-KOM, a. s. | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH